Logo EFS

Szanowni Państwo,
Rozpoczęła się rekrutacja do nowych projektów, w ramach których oferujemy bezpłatne usługi m.in.:
psychologa, doradcy zawodowego, prawnika,
a także szkolenia zawodowe wraz ze stypendium szkoleniowym,
staże zawodowe oraz pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

Do pobrania formularz rejestracyjny do projektów

format .docx

format .pdf

1 procent
zobacz >>>

Szkolenia outdoor.

   Coraz częściej na rynku szkoleniowym pojawiają się inicjatywy, które odbiegają od stereotypowych, niestety - nierzadko nudnych - propozycji. Powoli do lamusa odchodzą wykładowe formy nauczania. Dzieje się taka nie tylko ze względu na specjalizację i dostęp do techniki. W ofercie dla menadżerów, kadry zarządzającej, handlowców, pracowników określonych przedsiębiorców coraz częściej pojawiają się propozycje szkoleń outdoor.
Szkolenia takie mogą przybierać zarówno formy ekstremalne, jak i łagodne. Ważne jest, aby były przeprowadzane na zewnątrz - popularnością cieszą się tak te na świeżym powietrzu (lasy, góry, łąki, woda), jak i miejskie ( najczęściej proponowane są tereny niedużych miast, coraz modniejsze stają się wyjazdy za granicę do miejsc, których języka nie znają uczestnicy).
   Celem takich szkoleń jest budowanie określonych umiejętności na podstawie analizy zachowań w określonych sytuacjach, integracja grupy i poznanie mocnych i słabych stron poszczególnych członków, nabycie zdolności kierowniczych czy przywódczych, wzrost motywacji do pracy. Grupy szkoleniowe liczą od kilku do kilkuset osób.
   Wśród omawianych szkoleń wyróżnić można następujące typy: gry integracyjne, gry edukacyjne, gry zespołowe, gry scenariuszowe, gry na orientację, ćwiczenia na lub w wodzie, ćwiczenia wspinaczkowe i linowe, wyprawy ekstremalne, ćwiczenia na śniegu.
   Wybierając instytucję szkoleniową, która przygotowuje tego rodzaju akcje - należy pamiętać, aby mieć wcześniej wgląd w kwalifikacje prowadzących oraz w doświadczenie w tworzeniu tego typu inicjatyw. Uczestnicy mogą być bowiem narażeni na różnego rodzaju niebezpieczeństwa, które mogą być spowodowane złą organizacją: na przykład złym lub niesprawdzonym sprzętem, brakiem odpowiednich uprawnień instruktorskich, nieznajomością zasad pierwszej pomocy. Ważne jest także, aby prowadzący byli w stanie zapewnić uczestnikom komfort psychiczny, aby prowadzone podsumowania i wnioski były konkretnie i właściwie określone, aby w przyszłości okazały się użyteczne.
   Szkolenia outdoor łączą w sobie elementy zabawy, gry i rywalizacji z celami ściśle związanymi z nabywaniem nowych umiejętności i wiedzy. Właśnie stąd ich popularność. To bardzo dobrze, że powstają takie akcje, że coraz częściej wykorzystuje się formy, które łączą przyjemność z pożytecznym.

Specjalista ds. rozwoju zawodowego
Dorota Zielińska - Dryl

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 09.12.2020r.
Stronę odwiedzono 20192203, aktualnie przegląda ją 7 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON