1 procent
zobacz >>>

Praca i oszustwa.

   Oszustwa związane z pracą są tak stare jak sama praca. Do niedawna możliwości popełniania oszustw były ograniczone przez konieczność korzystania z powolnych i nieefektywnych metod, takich jak telefonowanie bez umawiania się i zlecanie drukowanych ogłoszeń. Dziś te same czynniki, dzięki którym internet jest tak wygodnym medium dla osób poszukujących pracy - zasięg, wygoda i szybkość - sprawiają, że popełnianie przez kryminalistów oszustw związanych z zatrudnianiem stało się łatwiejsze i mniej ryzykowne.
   Tworząc fałszywe, a wyglądające jak prawdziwe ogłoszenia o pracy i często umieszczając je na prawdziwych witrynach pośrednictwa pracy, oszuści mają nadzieję, że nakłonią chętne i nieostrożne osoby poszukujące pracy do przesłania im informacji.
   Te fałszywe ogłoszenia o pracy stają się coraz bardziej wyrafinowane i często korzystają z wyglądających znajomo lub przekonująco firmowych logo i słownictwa. Niekiedy zawierają nawet łącza do podrobionych witryn sieci web, które wyglądają tak, jak gdyby należały do rzeczywistych organizacji.    Mogą nawet pobierać opłaty za usługi, które nigdy nie zostaną wykonane.
   Po kilku dniach złodzieje najczęściej kończą oszukańczą praktykę i znikają, dzwoniąc na ogłoszenie lub kontaktując się za pomocą internetu, trzeba być bardzo ostrożnym.

Ireneusz Jóźwicki - Pośrednik pracy.

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 18.01.2019r.
Stronę odwiedzono 16937032, aktualnie przegląda ją 6 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON