Logo EFS

Szanowni Państwo,
Rozpoczęła się rekrutacja do nowych projektów, w ramach których oferujemy bezpłatne usługi m.in.:
psychologa, doradcy zawodowego, prawnika,
a także szkolenia zawodowe wraz ze stypendium szkoleniowym,
staże zawodowe oraz pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

Do pobrania formularz rejestracyjny do projektów

format .docx

format .pdf

1 procent
zobacz >>>

Kursy przygotowujące do matury

   Słowa piosenki: "Już za rok matura" już dawno zdezaktualizowały się dla tegorocznych maturzystów. Dla większości to już nawet czas po studniówkach, a więc moment, kiedy należy wziąć się w garść i mocniej, niż dotychczas, przyłożyć się do nauki.
Większość uczniów zaczyna planować proces nauki. Czy uczyć się razem, czy samemu? A może skorzystać z korepetycji, bądź przygotowanych kursów? Motywację i strach przed zbliżającymi się egzaminami wykorzystują instytucje szkoleniowe, które reklamują coraz to nowe formy przygotowania do matury. Większość z ofert to 50 - 100 godzinne kursy dotyczące wybranego przedmiotu.
   Warto zastanowić się, w jaki sposób wybrać instytucję, która przygotowuje do tego, przecież jednego z najważniejszych życiowych egzaminów.
Przede wszystkim należy pamiętać, że dużo bardziej warto zaufać tym, którzy posiadają już pewną tradycję w nauczaniu młodzieży. Najczęściej są to uczelnie wyższe lub szkoły średnie, rzadziej - instytucje mające w swojej ofercie kursy doskonalące i zawodowe. Warto wybrać te, które posiadają doświadczenie zarówno w przygotowywaniu materiałów szkoleniowych, jak i cieszą się potwierdzonymi statystycznie wynikami swoich szkoleń.
   Pracujący w profesjonalnych instytucjach szkoleniowych nauczyciele często sami przeprowadzają różnego rodzaju egzaminy, lub należą do komisji ustalających treść egzaminów. Jest to dla nich duży atut - łatwiej im przekazać wiedzę o tym, na co należy zwracać szczególną uwagę, co jest dobrze punktowane.
   Czasami warto też zapytać starszych kolegów, którzy uczestniczyli w kursach przygotowujących do matury, jakie są ich opinie na temat ukończonych szkoleń. Często tak bywa, że opinie te są więcej warte, niż najlepiej skonstruowane oferty szkół.
   Należy pamiętać, że najważniejsze jest, aby samemu przyłożyć się do nauki. Nic nam nie pomogą nawet najlepsze kursy, jeśli nie nałożymy na siebie rygoru odrabiania "prac domowych". Musimy ustalić sobie plan działania, wybrać metody zdobywania wiedzy i starać się powtarzać zdobyty już materiał.Specjalista ds. rozwoju zawodowego
Dorota Zielińska - Dryl

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 09.12.2020r.
Stronę odwiedzono 20145834, aktualnie przegląda ją 5 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON