Logo EFS

Szanowni Państwo,
Rozpoczęła się rekrutacja do nowych projektów, w ramach których oferujemy bezpłatne usługi m.in.:
psychologa, doradcy zawodowego, prawnika,
a także szkolenia zawodowe wraz ze stypendium szkoleniowym,
staże zawodowe oraz pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

Do pobrania formularz rejestracyjny do projektów

format .docx

format .pdf

1 procent
zobacz >>>

Telemarketing.

   Żyjemy w czasach, w których z każdej strony napływają do nas nowe informacje. Bardzo często nowe techniki informacyjne wykorzystywane są przez funkcjonujące na polskim rynku firmy. Coraz częściej takimi narzędziami służącymi do informowania społeczeństwa o istnieniu na rynku jakiejś firmy stają się telefony oraz internet. Dzięki nim różnego rodzaju przedsiębiorstwa mają możliwość w szybki sposób dotrzeć do swoich potencjalnych klientów.
   Coraz częściej pracą telemarketera zainteresowane są osoby niepełnosprawne. Chociaż praca tego typu na polskim rynku nie jest pracą łatwą, jednak nie zniechęca to osób niepełnosprawnych do ubiegania się o stanowiska pracy tego typu. Do podjęcia pracy telemarketera przyciąga wiele czynników. Przede wszystkim pracę tego typu można wykonywać w domu. Wiele firm działających na polskim rynku poszukuje osób, które mając dostęp do telefonu czy internetu będą mogły zajmować się sprzedażą czy też promowaniem produktów i usług bez wychodzenia z domu. Jednym z najważniejszych wymogów pracodawcy poszukującego pracowników do pracy tego typu jest brak wad wymowy, nienaganna dykcja oraz posługiwanie się językiem polskim w takim stopniu, by w czasie wypowiedzi nie pojawiały się rażące błędy językowe.
   Szybki rozwój przedsiębiorstw telekomunikacyjnych w ostatnich latach powoduje, iż wzrasta również liczba miejsc pracy w tym sektorze. Można powiedzieć, że każda firma, która świadczy usługi telekomunikacyjne poszukuje lub będzie poszukiwać osób do pracy na stanowisko telemarketera.    Pracodawcy nie wykluczają tu zatrudnienia osób niepełnosprawnych. Bardzo często osoby niepełnosprawne okazują się być lepszymi pracownikami niż niektóre osoby bez żadnych schorzeń.
   Możemy wyróżnić kilka rodzajów telemarketingu. Po pierwsze, jest to bezpośrednia sprzedaż produktów bądź usług drogą telefoniczną czy też za pomocą internetu. Po drugie, jest to różnego rodzaju doradztwo związane z prezentowaniem produktów czy usług oferowanych przez daną firmę. Po trzecie, jest to bezpośrednie pozyskiwanie nowych klientów, którzy byliby zainteresowani zakupem jakiegoś produktu czy usługi. W zależności od rodzaju telemarketingu, osoby poszukujące tego typu pracy mogą dostosować własne predyspozycje do rodzaju wykonywanej pracy.
   Przed podjęciem tego typu pracy wiele osób zastanawia się czy warto. Jest wiele punktów widzenia na temat telemarketingu. Wiele osób uznaje tego typu pracę za swego rodzaju akwizycję. Dla wielu innych osób prace takie jak telemarketing pozwalają na rozwijanie własnej osobowości. Telemarketerzy często muszą wykazać się własną inicjatywą i pomysłowością, muszą umieć wykorzystywać w rozmowie różne argumenty, by dzięki nim doprowadzić do sprzedaży jakiegoś produktu lub usługi, czy też w sposób efektywny obsłużyć klienta kontaktującego się w celu uzyskania porady czy rozwiązania jakiegoś problemu.
   Zawód telemarketera jest stosunkowo młodym zawodem w polskich realiach. Dzięki szybkiemu rozwojowi firm teleinformatycznych możliwy jest również bardzo szybki rozwój tego rodzaju zawodów. Stwarza to wiele możliwości dla osób w pełni sprawnych, a szczególnie niepełnosprawnych, którzy poszukują pracy.

Marcin Pastuszak - Pośrednik pracy

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 09.12.2020r.
Stronę odwiedzono 20145893, aktualnie przegląda ją 7 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON