Logo EFS

Szanowni Państwo,
Rozpoczęła się rekrutacja do nowych projektów, w ramach których oferujemy bezpłatne usługi m.in.:
psychologa, doradcy zawodowego, prawnika,
a także szkolenia zawodowe wraz ze stypendium szkoleniowym,
staże zawodowe oraz pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

Do pobrania formularz rejestracyjny do projektów

format .docx

format .pdf

1 procent
zobacz >>>

Kurs: pracownik robót wykończeniowych:

   "Jestem osobą dwudziestoletnią. Moja niepełnosprawność pozwala mi na prace fizyczne. Nie posiadam jednak żadnych kwalifikacji zawodowych, skończyłem tylko szkołę podstawową. Często pracowałem na budowach, pomagałem przy remontach. Od kiedy zacząłem szukać pracy wiem, że pracodawcy często pytają o ukończone szkoły lub kursy. Dlatego chciałbym się zapytać o kurs "pracownik robót wykończeniowych": jakie przedmioty są wykładane, czy są zajęcia praktyczne, jakie cechy powinienem mieć, aby dobrze opanować ten fach?"

   Kursy zawodowe ruszają od połowy września. Odbywają się najczęściej przy szkołach zawodowych, instytucjach także w instytucjach szkoleniowych.
   Program takich kursów obejmuje zwykle około 150 - 200 godzin. Tylko 30 z nich jest przeznaczone na zajęcia teoretyczne. Reszta - to ćwiczenia i praktyki, odbywające się zwykle przy zakładach pracy, w różnych warsztatach.
Na zajęciach realizowane są następujące moduły: przygotowanie stanowisk pracy do robót wykończeniowych, wykonywanie wewnętrznych robót wykończeniowych, wykonywanie napraw i konserwacji elementów wykończeniowych oraz wykonywanie odbioru i kosztorysowanie robót wykończeniowych.
   Kandydat na pracownika robót wykończeniowych powinien postarać się o zrobienie właściwych badań przez kursem. Wynika to z faktu, że będzie musiał on pracować nie tylko w pomieszczeniach zamkniętych, nierzadko w dużym zapyleniu i w kurzu. Zawód jest często wykonywany na zewnątrz budynku, często na wysokościach.
   Po uzyskaniu tytułu zawodowego można poszukiwać pracy w firmach proponujących usługi remontowe czy budowlane. Takie zadania wykonuje się zwykle w zespole, dlatego ważna jest umiejętność współpracy z innymi. Przy tego rodzaju czynnościach niezbędne są: odpowiedzialność, staranność, poczucie estetyki.
   Szczegółowych informacji o kursach można dowiedzieć się także w Agencji Zatrudnienia dla osób Niepełnosprawnych.

Dorota Zielińska - Dryl - Specjalista ds. rozwoju zawodowego 03.08.2006r

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 09.12.2020r.
Stronę odwiedzono 20179109, aktualnie przegląda ją 9 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON