Logo EFS

Szanowni Państwo,
Rozpoczęła się rekrutacja do nowych projektów, w ramach których oferujemy bezpłatne usługi m.in.:
psychologa, doradcy zawodowego, prawnika,
a także szkolenia zawodowe wraz ze stypendium szkoleniowym,
staże zawodowe oraz pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

Do pobrania formularz rejestracyjny do projektów

format .docx

format .pdf

1 procent
zobacz >>>





Licea Ogólnokształcące dla dorosłych.

   Coraz więcej osób, które posiadają wykształcenie zasadnicze, gimnazjalne lub podstawowe, wyraża chęć kontynuacji nauki. I jest to bardzo dobra wiadomość, bo przecież nic tak nie zwiększa naszych szans na rynku pracy, a także samopoczucia - jak odebranie lepszego wykształcenia.
   Nauka w takich szkołach odbywa się zazwyczaj w trojakich trybach nauczania: w systemie dziennym (nauka zazwyczaj w godzinach 8.00 - 14.30), wieczorowym (zajęcia odbywają się 3 - 4 razy w tygodniu, w godzinach 16.00 - 20.15; lub: 07.00 - 13.00), a także zaocznym (zajęcia odbywają się co drugi tydzień tydzień sobotę i niedzielę, tydzień godzinach 8.00 - 15.30). Jak widać, możliwości jest naprawdę sporo, każdy może dostosować czas uczęszczania do wybranej szkoły do swoich potrzeb.
   Większość takich liceów proponuje naukę bezpłatną, z uwzględnieniem niewielkiej opłaty administracyjnej, wynoszącej zwykle około 100-150 złotych za semestr.
   Licea Ogólnokształcące dla dorosłych realizują podstawy programowe wg dokumentów z Ministerstwa Edukacji Narodowej. Obowiązkowo nauczane są więc następujące przedmioty: język polski, język obcy (najczęściej angielski lub niemiecki), matematyka, fizyka, chemia, geografia, biologia, historia, chemia, wiedza o społeczeństwie i informatyka.
   Celem takich placówek jest przygotowanie ich dorosłych uczniów do uzyskania matury. Absolwenci mogą potem kształcić się w szkołach policealnych, pomaturalnych i wyższych.

   Myślę, że każdy czas i każdy wiek jest dobry, jeśli tylko chcemy podwyższać swoje kwalifikacje i zdobywać nowe wykształcenie. Dlatego nie bójmy się podejmować nowych wyzwań nawet, jeżeli będą nas kosztować sporo wysiłków i czasu. W przyszłości na pewno taka inicjatywa zaowocuje.

Dorota Zielińska-Dryl - Specjalista ds. rozwoju zawodowego

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 09.12.2020r.
Stronę odwiedzono 20179410, aktualnie przegląda ją 7 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON