Logo EFS

Szanowni Państwo,
Rozpoczęła się rekrutacja do nowych projektów, w ramach których oferujemy bezpłatne usługi m.in.:
psychologa, doradcy zawodowego, prawnika,
a także szkolenia zawodowe wraz ze stypendium szkoleniowym,
staże zawodowe oraz pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

Do pobrania formularz rejestracyjny do projektów

format .docx

format .pdf

1 procent
zobacz >>>

Ciekawy kurs, ciekawa praca - pilot wycieczek

   Z pewnością każdy z nas korzystał kiedyś z usług "pilota wycieczek". Osoby "świadczące usługi turystyczne" pracują nie tylko dla dużych biur turystycznych, ale też wykonują, w ramach umowy zlecenia, takie prace, jak: oprowadzanie wycieczek szkolnych, pilotowanie wyjazdów kolonistów i obozowiczów, oprowadzanie przyjezdnych grup turystów.
   Ci, którzy chcieliby kształcić się, aby otrzymać ten zawód powinni być nastawieni na to, że będzie od nich wymagana nie tylko ciągła dyspozycyjność, ale też odpowiedzialność, kreatywność, znajomość geografii (często też wiedza ogólnoprzyrodnicza), umiejętność posługiwania się językiem obcym.
   Jaką wiedzę można otrzymać uczęszczając na kurs dla pilotów wycieczek? Przede wszystkim można zdobyć wiele ciekawych informacji na temat: krajobrazu, położenia geograficznego, budowy geologicznej i ukształtowania powierzchni Polski. Poznaje się walory turystyczne, czyli: krainy geograficzne, miejsca posiadające szczególne znaczenie ze względu na ich wpływ na zdrowie i funkcjonowanie człowieka, roślinność danego terenu, a także wiadomości z zakresu kultury, historii i architektury.
   Gdyby wziąć pod uwagę przedstawione wyżej słowa nietrudno wysnuć wniosek, że osoba chcąca pracować w charakterze pilota wycieczek po prostu musi być entuzjastycznie nastawiona do zdobywania wiedzy, a potem - posiadać umiejętność przekazywania jej innym. "Idealny" pilot wycieczek to osoba skłonna do gawędziarstwa, erudyta, osoba bardzo aktywna.
   Na kursie dla pilotów wycieczek, obok przedmiotów związanych z geografią i kulturą, obowiązkowo przeprowadzane są zajęcia z pierwszej pomocy, z zasad bezpieczeństwa. Ale dużo informacji należy też zdobywać własnym wysiłkiem: uzupełniać swoją wiedzę o dostępną, zwłaszcza ostatnio wydaną literaturę, kontaktować się z ośrodkami organizującymi ciekawe imprezy.
   Niezbędne informacje dotyczące terminów rozpoczęcia i przebiegu kursów na pilota wycieczek można zdobyć we wszystkich oddziałach PTTK. Ostatnio pojawiły się też oferty korespondencyjnych kursów na pilota wycieczek. Dla osób lubiących przygody i zainteresowanych ciekawą pracą - gorąco polecam.Specjalista ds. rozwoju zawodowego
Dorota Zielińska - Dryl

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 09.12.2020r.
Stronę odwiedzono 20191126, aktualnie przegląda ją 9 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON