Logo EFS

Szanowni Państwo,
Rozpoczęła się rekrutacja do nowych projektów, w ramach których oferujemy bezpłatne usługi m.in.:
psychologa, doradcy zawodowego, prawnika,
a także szkolenia zawodowe wraz ze stypendium szkoleniowym,
staże zawodowe oraz pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

Do pobrania formularz rejestracyjny do projektów

format .docx

format .pdf

1 procent
zobacz >>>

Nikłe szanse na podwyższanie kwalifikacji językowych dla osób niepełnosprawnych w Lublinie

Każdy z nas zdaje sobie sprawę jak niezmiernie ważna i przydatna (szczególnie w pracy z komputerem) jest znajomość języków obcych. Śledząc ogłoszenia o pracę dostrzegacie z pewnością całą gamę zawodów, wśród których preferowana jest znajomość co najmniej jednego języka obcego. Takie wymagania stawia przyszłemu pracownikowi większość pracodawców. Dotyczy to zawodów intelektualnych i fizycznych (np. portier, sprzątaczka, kierownik budowy).

Zakres wiedzy lingwistycznej osób niepełnosprawnych jest niższy w porównaniu z umiejętnościami operowania językami przez osoby pełnosprawne. Wynika to w dużej mierze z tego, że kursy językowe są odpłatne.

W ramach projektów finansowanych z funduszy UE na terenie naszego miasta nie realizowane są kursy językowe dla osób niepełnosprawnych. Szkoły prywatne nie prowadzą kursów językowych dla osób niepełnosprawnych (bezpłatnych i płatnych). Dyrektorzy szkół językowych chętnie podejmą się współpracy przy pisaniu projektów dotyczących działania

1.4. "Integracja społeczna i zawodowa grup zagrożonych wykluczeniem", gdyż spotykają się z coraz większym zainteresowaniem nauki języków obcych przez osoby niepełnosprawne.

Fundacja Nasza Szkoła w ramach Projektu "Europa w polskim domu" zakończyła cykl bezpłatnych kursów językowych, w których uczestniczyły osoby niepełnosprawne.

W najbliższym czasie będą realizowane projekty unijne, które skierowane zostaną do osób niepełnosprawnych z lekkim stopniem niepełnosprawności.

Szczegółowych informacji dotyczących kursów zawodowych ujętych w przewidzianych projektach udziela Pani Monika Tarnowska.

Wszyscy zainteresowani proszeni są o mogą kontaktować się telefonicznie i składanie dokumentów (wymagane jest orzeczenie z lekkim stopniem niepełnosprawności).

Fundacja Nasza Szkoła
Al. Zygmuntowskie 3,
20-101 Lublin
tel. (0-81) 747-94-08, 534-93-13

Obserwuję duże zainteresowanie odbywaniem kursów językowych wśród beneficjentów zgłaszających się do Agencji Zatrudnienia. Najczęściej spotykam się od zainteresowanych z zapytaniem dotyczącym bezpłatnych kursów z języka angielskiego. Na drugim miejscu plasuje się język niemiecki.

W tym momencie nie mogę zaproponować żadnego kursu językowego w mieście Lublinie.

Stowarzyszenie Inicjatyw Samorządowych od września 2005 do listopada 2006 roku realizuje projekt "Nowy Start - pomoc dla osób zagrożonych utrata pracy w powiecie opolskim" na terenie powiatu opolskiego. Projekt adresowany jest do osób zagrożonych utratą pracy oraz bezrobotnych. Osoby wybierające wariant szkoleń z intensywnym kursem języka angielskiego dodatkowo odbędą 100 godzin zajęć z języka angielskiego w ciągu 6 miesięcy. Program zajęć dostosowany będzie do preferencji i poziomu zaawansowania uczestników.

Stowarzyszenie Inicjatyw Samorządowych
Ul. Narutowicza 56a
20-101 Lublin
tel. (0-81) 534-32-03, 534-32-00
e-mail: sis.lublin@interia.pl

Polski Związek Głuchych oddział w Lodzi zaprasza na kurs językowy dla osób niesłyszących. Przewidywane są dwie grupy językowe: angielski i niemiecki. Zajęcia rozpoczynają się w marcu 2006 roku. Program kursu obejmuje 60 godzin zajęć. Kurs przeznaczony jest dla osób bezrobotnych. Ilość miejsc jest ograniczona.

Wszyscy chętni proszeni są o kontakt e-mailowy: piotr.kowalski@pzg.lodz.pl lub faksem 0426744454

W tym momencie nie mogę zaproponować żadnego kursu językowego w mieście Lublinie. Mam nadzieję, refundacja Nasza Szkoła będzie w przyszłości realizowała takie kursy, gdyż zapotrzebowanie na nie rośnie, a osoby niepełnosprawne z chęcią podejmą naukę języków obcych nieodpłatnie.Specjalista ds. rozwoju zawodowego
Monika Piernik

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 09.12.2020r.
Stronę odwiedzono 20161483, aktualnie przegląda ją 5 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON