1 procent
zobacz >>>

Pan Łukasz Błasiak - podjął wolontariat

Pan Łukasz Błasiak ukończył na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim socjologię. Od 4.08.2011 jest wolontariuszem w Agencji Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi. Zajmuje się miedzy innymi: praca biurową, opracowywaniem dokumentów aplikacyjnych dla Klientów, pomoc przy archiwizacji dokumentów.

1. W.K. Panie Łukaszu skąd dowiedziałeś się o wolontariacie w naszej Agencji?

Ł.B. Na uczelni miałem zajęcia z ekonomii społecznej, podczas zajęć dowiedziałem się o Fundacji Fuga Mundi. A o wolontariacie dowiedziałem się jak po „nitce do kłębka” ze strony internetowej Fundacji.

2. W.K. Czy miałeś wcześniej kontakt z wolontariatem?

Ł.B.  Miałem kontakt, jednak było to dość dawno temu.

3. W.K. Czym jest dla Ciebie wolontariat?

Ł.B. Powiem tak są pewne teorie mówiące o tym, że praca społeczna podyktowana jest egoizmem, czy chęcią wywyższenia się. Nie jest to dla mnie istotne. Ważne jest to, że wolontariusz poznaje nowych ludzi i ich problemy to cześć rzeczywista, która na co dzień umyka w gąszczu spraw studenckich, pracy.

4. W.K. Czy warto zostać wolontariuszem?

Ł.B.  Wolontariat polecam każdemu, daje on sporo satysfakcji i doświadczenia. Myślę, że warto coś dawać od siebie. Szczęście( uśmiech) na twarzy osoby, która właśnie dostała pracę jest bezcenne, nadaje sens pracy w Agencji Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi. Podchodząc do sprawy z punktu osoby wchodzącej na Rynek Pracy wolontariat jest mile widziany przez pracodawców, dlatego zachęcam do skorzystania z tej możliwości.

5. W.K. Co daje Panu wolontariat?

Ł.B. Wolontariat jest dla mnie szansa poznania ludzi i ich problemów, poznanie swoich mocnych i słabych stron. Ułatwia rozeznanie tego, co chce się w życiu robić. I tak najważniejsza w tym wszystkim jest pomoc.

6. W.K. Jakby Pan zachęcił innych do wolontariatu?

Ł.B.  Wolontariat to hasło za którym kryją się ludzie i bezinteresowna pomoc. Chcesz pomóc, sprawdzić siebie podejmij wyzwanie i bądź wielki. Wiele instytucji i wielu ludzi czeka na wolontariuszy. Umożliwia szkolenia, aktywny udział w bieżącej działalności.

WK. Dziękuję  za rozmowę.

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 18.01.2019r.
Stronę odwiedzono 16944275, aktualnie przegląda ją 7 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON