Logo EFS

Szanowni Państwo,
Rozpoczęła się rekrutacja do nowych projektów, w ramach których oferujemy bezpłatne usługi m.in.:
psychologa, doradcy zawodowego, prawnika,
a także szkolenia zawodowe wraz ze stypendium szkoleniowym,
staże zawodowe oraz pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

Do pobrania formularz rejestracyjny do projektów

format .docx

format .pdf

1 procent
zobacz >>>

Rozmawiamy z pracodawcami - wywiad

05.03.2020

Od kiedy istnienie Państwa Firma?
Firma istnieje od 2008 r. 

W jakiej branży i na jakim obszarze Państwo działają?
Produkcja odzieży mundurowej, garniturów, również poza nasze województwo. 

Jak duża jest Państwa Firma w kategoriach zatrudnionych pracowników?
Mała – do 50 pracowników. 

Co skłoniło Pana do zatrudnienia osób  z niepełnosprawnością?
Osoby z niepełnosprawnościami są często osobami silnie zaangażowanymi w wykonywanie swoich obowiązków, chcą się wykazać. Ponadto możliwość starania się o dofinansowanie do zatrudniania ON jest również istotne przy podejmowaniu decyzji o zatrudnieniu. 

Na jakie stanowiska rekrutujecie Państwo osoby z niepełnosprawnością? Jakie atuty decydują o tym, że kandydaci z niepełnosprawnością otrzymują pracę w Państwa Firmie?
Stanowisko nie ma znaczenia, jeśli dana osoba posiada odpowiednie kwalifikacje – zarówno stanowiska produkcyjne jak i administracyjne. Jeśli chodzi o atuty decydujące o przyjęciu – tak samo są to kwalifikacje, doświadczenie zawodowe – stawiane na pierwszym miejscu, niezależnie od tego, czy dana osoba jest osobą pełnosprawną czy z niepełnosprawnościami. 

W jaki sposób docieracie Państwo do kandydatów z niepełnosprawnością? Czy korzystacie Państwo z urzędów pracy, agencji zatrudnienia, ogłoszeń w prasie, inne sposoby - jakie?
Przede wszystkim korzystamy z usług agencji zatrudnienia, z ogłoszeń w Internecie i z pomocy Urzędu Pracy. Natomiast częściej lub rzadziej korzystamy ze wszystkich możliwych kanałów dotarcia do potencjalnego pracownika. 

Czy przystosowujecie Państwo stanowiska do potrzeb pracownika z niepełnosprawnością? Jeśli tak, to w jakim zakresie?
Generalnie nie istnieją w naszej firmie bariery architektoniczne. W indywidualnych przypadkach, zależnie od rodzaju schorzenia staramy się jak najlepiej dostosować zakres obowiązków i stanowisko do potrzeb ON. 

Czy pracownik z niepełnosprawnością otrzymuje wsparcie inne niż pozostali pracownicy?
Wszyscy pracownicy są traktowani na równi, a w indywidualnych przypadkach oczywiście podejmujemy działania, mające na celu udzielenie odpowiedniego wsparcia.

Czy pracownicy w Państwa Firmie, w tym pracownicy z niepełnosprawnością, mają określona ścieżkę awansu zawodowego? Czy i w jaki sposób mogą awansować? Czy zdarzyło się, aby pracownik z niepełnosprawnością awansował w Państwa Firmie?

Potencjalna ścieżka awansu zawodowego jest zależna od zaangażowania każdego pracownika, od jego umiejętności, kwalifikacji, rodzaju wykonywanej pracy itp. Jako przykład można podać stanowisko krawcowej/szwaczki z którego można awansować na stanowisko kontroli jakości. Oczywiście wszyscy pracownicy mają równe szanse na awans i pracownicy z niepełnosprawnościami także awansują w naszej firmie. 

Czy stosujecie Państwo działania, które pomagają pracownikom, w tym pracownikom z niepełnosprawnością, utrzymać miejsca pracy, np. szkolenia pracowników, elastyczne godziny pracy, itp.?
Oferujemy pracownikom szkolenia podnoszące kwalifikacje, godziny pracy są elastyczne i dostosowane do potrzeb pracownika – w ograniczonym zakresie, a więc w takim, jaki pozwoli na właściwe wykonywanie obowiązków. 

W jakim zakresie pracownicy z niepełnosprawnością spełniają Państwa oczekiwania? Czy polecilibyście Państwo innym pracodawcom zatrudnienie pracowników z niepełnosprawnością?
Do każdego pracownika podchodzi indywidualnie – praktycznie wszyscy pracownicy zatrudnieni w firmie utrzymują pracę, a więc sprawdzają się na swoich stanowiskach i jesteśmy zadowoleni z ich pracy. Możemy polecić zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami, a powody, dla których warto, zawarte są w powyższych odpowiedziach na pytania.

Dziękujemy za rozmowę!

Obraz Free-Photos z Pixabay

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 24.11.2020r.
Stronę odwiedzono 19970544, aktualnie przegląda ją 5 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON