1 procent
zobacz >>>

Uczestnicy projektu "Samodzielni" na wycieczce w Fabryce Bombek w Staszowie

09.01.2020

19 grudnia uczestnicy wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Fabryki Bombek w Staszowie. Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki, w której produkcja odbywa się ręcznie a także zapoznanie z procesem powstawania ozdób choinkowych. Przechodząc przez kolejne działy fabryki poznaliśmy tajniki oraz etapy powstawania bombek.

Jednym z etapów zwiedzania była sala, w której pracownik fabryki nad palnikiem ogniowym, rozgrzewał szkło, a następnie ustami wydmuchiwał bańki. Kolejny etap w powstawaniu bombek to ich srebrzenie. Bombki trafiają do farbiarni, gdzie nadaje się im przeróżne kolory poprzez zanurzenie w farbie. Następnie wędrują do suszarni, a stamtąd do osoby, która zajmuje się przycinaniem i kapslowaniem. Pozostawia się dłuższą końcówkę, jeżeli bombki mają być ręcznie zdobione. Mieliśmy także okazję obejrzeć różnorodne ozdoby choinkowe na kilku wystawach. Były to ręczne arcydzieła! Uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych, dzięki którym mogliśmy własnoręcznie, według własnego pomysłu ozdobić bombkę choinkową.

Na zakończenie wycieczki wszyscy otrzymali bombki choinkowe, które wcześniej sami ozdabiali.

Uczestnicy projektu "Samodzielni" na wycieczce w Fabryce Bombek w Staszowie Uczestnicy projektu "Samodzielni" na wycieczce w Fabryce Bombek w Staszowie

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 27.02.2020r.
Stronę odwiedzono 18640801, aktualnie przegląda ją 8 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON