Szanowni Państwo,

Rozpoczęła się rekrutacja do nowych projektów, w ramach których oferujemy bezpłatne usługi m.in.:
psychologa, doradcy zawodowego, prawnika,
a także szkolenia zawodowe wraz ze stypendium szkoleniowym,
staże zawodowe oraz pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

Serdecznie zapraszamy !

Jednocześnienie ze względu na Państwa bezpieczeństwo oraz pracowników,
Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi świadczy usługi

w godzinach od 7:30 do 15:30 w formie zdalnej.
Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod nr tel.:


81 534-82-90


534-032-029


533-485-990

oraz pod adresami email:

praca@ffm.pl

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Do pobrania formularz rejestracyjny do projektów

format .docx

format .pdf

1 procent
zobacz >>>

Spotkanie z przedstawicielem firmy "Wspólnota"

5.12.2019

Proszę powiedzieć, w jakiej branży działa Państwa firma i oraz ile lat istnieje na rynku?

Firma Zarządzanie i Administrowanie Nieruchomościami „Wspólnota” istnieje na lubelskim rynku od maja 2008 roku. Działamy na terenie Lublina, obszar naszej działalności to zarzadzanie i administrowanie nieruchomościami.

 

Skąd dowiedziała się Pani o korzyściach, jakie niesie zatrudnienie osoby z niepełnosprawnością?

Chcąc pozyskać kandydata do zatrudnienia, korzystaliśmy z pomocy różnych instytucji- urzędów pracy oraz agencji pośrednictwa pracy, które wspierały nas w procesie rekrutacji. Z usług tych organizacji korzystają także nierzadko osoby z orzeczonym stopniem niepełnosprawności. Pracownik jednej ze wspomnianych placówek, opowiedział mi możliwości poszukiwania potencjalnych kandydatów do pracy w grupie klientów z niepełnosprawnością oraz przedstawił korzyści, jakie niesie za sobą taka współpraca.

 

Skoro mowa o korzyściach- jakie Pani zdaniem korzyści niesie ze sobą zatrudnianie osób z niepełnosprawnością?

Zatrudnianie osób z niepełnosprawnością niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim ze względu na poszerzanie grupy docelowej do której kierowana jest oferta pracy, zwiększa się też szansa na pozyskanie odpowiedniego kandydata.  W takiej współpracy zyskują obie strony- firma ma możliwość zatrudnienia zaangażowanego pracownika o dobrych kwalifikacjach, a ów kandydat rozwija w sobie samodzielność i niezależność w toku realizacji obowiązków w miejscu zatrudnienia.

Ponadto,  dużą wartość ma dla mnie współpraca z takimi organizacjami jak Wasza, wspierającymi aktywizację zawodową osób z niepełnosprawnością. Osoby takie często nie posiadają doświadczenia zawodowego lub miały sporą przerwę w zatrudnieniu. W tej grupie kandydatów do podjęcia pracy komunikowane są liczne obawy, związane z tym, czy taka osoba poradzi sobie z obowiązkami na danym stanowisku. W takiej sytuacji bardzo pomocna jest możliwość podjęcia stażu zawodowego, który niejako „oswaja” ze środowiskiem pracy i w łagodny sposób umożliwia aklimatyzację do warunków zatrudnienia. Współpraca z fundacją umożliwia nam realizację takich działań, a dzięki objęciu osoby z niepełnosprawnością specjalistycznym wsparciem, sprzyja tworzeniu wykwalifikowanych kandydatów do zatrudnienia. 

 

Na jakie stanowiska rekrutujecie Państwo osoby niepełnosprawne? Jakie wykonują obowiązki?

Zakres stanowisk, na jakie poszukujemy kandydatów do zatrudnienia jest bardzo szeroki. Przykładowe miejsca pracy, na jakie rekomendowaliśmy również osoby z niepełnosprawnością to: pracownik obsługi biura, portier, osoba sprzątająca, księgowa, pracownik gospodarczy. Niepełnosprawność nie jest tu ani przeszkodą, ani warunkiem. Uważam, że organizację pracy można dostosować na wiele sposobów, tak aby w sytuacji, gdy istnieją jakieś ograniczenia, nie wpłynęło to na zmniejszenie wydajności realizowanych zadań.

 

Czy widzi Pani znaczącą różnicę pomiędzy pracą ludzi zdrowych oraz  osób z niepełnosprawnością?

Wolałabym uniknąć podziału na pracowników pełnosprawnych oraz pracowników z niepełnosprawnością. Jeśli osoba spełnia kryteria podjęcia pracy na danym stanowisku, jest zmotywowana i sumienna, to najprawdopodobniej zostanie zatrudniona. Jak pokazuje moja dotychczasowa praktyka, brak pełnej sprawności nie jest to przeszkodą w należytym wykonywaniu zadań, a wydajność pracy jest podobna jak w przypadku osób bez ograniczeń w sferze zdrowotnej. 

 

Czy Państwa firma jest dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością i czy istnieje możliwość jej dostosowania?

Nasze biuro pozbawione jest barier architektonicznych co umożliwia nam zatrudnianie osób również z niepełnosprawnością ruchową. Ponadto kandydaci, którzy ze względu na specyfikę niepełnosprawności potrzebują więcej czasu by zaaklimatyzować się do warunków pracy i wdrożyć w zakres obowiązków, mogą liczyć na wsparcie ze strony bardziej doświadczonych pracowników.

 

Czy istnieją jakieś benefity dla osób z niepełnosprawnością?

Specyfika naszej pracy nie zakłada potrzeby udzielania specjalistycznego wsparcia. Każdy pracownik zostaje przeszkolony oraz zapoznany z zakresem odpowiedzialności na danym stanowisku. Jesteśmy otwarci na rekomendowane przez naszych pracowników propozycje zmian służących optymalizacji pracy. Tak jak zaznaczałam na początku, nie ma tu podziału na udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych, są za to rozwiązania użyteczne dla całej załogi.

 

Czy stosujecie Państwo działania, które pomagają pracownikom, w tym pracownikom z niepełnosprawnością, utrzymać miejsca pracy?

Długofalowa współpraca ma dla nas bardzo dużą wartość. Jesteśmy otwarci na rozwiązania podnoszące atrakcyjność warunków zatrudnienia, mając świadomość że wpływa to pośrednio również na wydajność pracy. Dlatego też umożliwiamy realizację przydzielonych zadań w elastycznych godzinach, o zakresie odpowiedzialności dostosowanym do możliwości pracownika. Zawsze też staramy się dawać informację zwrotną co do słuszności sposobu realizacji zadań, wierząc, że pozytywnie wpływa to na zaangażowanie i efektywność pracy.

 

Czy warto zatrudniać osoby z niepełnosprawnością?

Jeśli dana osoba spełnia wymogi proponowanego stanowiska, to niepełnosprawność nie jest przeszkodą. Prawdziwym utrudnieniem może być natomiast niezaangażowana postawa pracownika.

 

Obraz Markéta Machová z Pixabay

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 02.06.2020r.
Stronę odwiedzono 19331541, aktualnie przegląda ją 7 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON