1 procent
zobacz >>>

Szkolenia zawodowe szansą na rynku pracy

22.10.2019

Rynek pracy jest obszarem ciągłych zmian, dlatego podnoszenie i zmiana kwalifikacji zawodowych jest istotnym elementem rozwoju zawodowego. Zdobywanie uprawnień, udział w certyfikowanych kursach ma ogromne znaczenie z punku widzenia pracodawców poszukujących pracownika.

Posiadanie kursów które można wpisać to CV, to najlepszy dowód na to że osoba starająca się o pracę, jest ambitna, stara się rozwijać i dokształcać. Są to istotne cechy dobrego pracownika, dlatego też osoby po szkoleniu mają większą szansę na podjęcie zatrudnienia.

Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniu zawodowym?

- Szkolenie ułatwia znalezienie pracy ponieważ tak jak ja, wielu ludzi poddaje się zawodowo, myśli że ten czy inny zawód nie jest dla nich, a szkolenie może znacznie zwiększyć pewności siebie. – mówi jedna z uczestniczek obecnego szkolenia „Pracownik biurowy z elementami kadr i płac” realizowanego w ramach projektu pn. „Skuteczna aktywizacja” (współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego).

Certyfikat, a co poza tym?

Dzięki szkoleniu, nie tylko wzrasta wiedza uczestników, ale także znacząco zmienia się ich nastawienie do podjęcia zatrudnienia, wzrasta ich pewność siebie. Często grupa integruje się do tego stopnia, że w konsekwencji zawiązują się wieloletnie przyjaźnie.

- Cała grupa jest bardzo pozytywna. Szczerze, jeśli chodzi o szkolenie, nic bym nie zmieniła. Jest taka atmosfera, że aż chce się przychodzić. Udział w nim ma bardzo duży wpływ na moje postrzeganie siebie i to po pierwszym dniu uczestnictwa. Bardzo dużo się dowiedziałam o sobie i to na pewno pomoże mi w dalszej pracy nad sobą – dodaje uczestniczka szkolenia.

Szkolenie zawodowe to nie tylko certyfikat, to też wartościowe umiejętności i satysfakcja z podjętych działań, które pomagają w znajdowaniu i utrzymaniu zatrudnienia, a tym samy zwiększają atrakcyjność potencjalnych pracowników. Jak widać rozwój osobisty wpływa także na samopoczucie uczestników i zwiększa poczucie swojej wartości. Dlatego serdecznie zapraszamy do skorzystania z tej formy wsparcia.

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 12.02.2020r.
Stronę odwiedzono 18613480, aktualnie przegląda ją 7 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON