Logo EFS

Szanowni Państwo,
Rozpoczęła się rekrutacja do nowych projektów, w ramach których oferujemy bezpłatne usługi m.in.:
psychologa, doradcy zawodowego, prawnika,
a także szkolenia zawodowe wraz ze stypendium szkoleniowym,
staże zawodowe oraz pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

Do pobrania formularz rejestracyjny do projektów

format .docx

format .pdf

1 procent
zobacz >>>

Zamek Lubelski . Historyczna podróż w czasie

W dniu 17.11.2015r. Uczestnicy projektu „Indeks kompetencji społecznych i zawodowych” mieli możliwość zwiedzania z przewodnikiem muzeum na Zamku Lubelskim.  Lubelski zamek wzniesiono w XIV w. na miejscu wcześniejszego drewnianego grodu, którego częścią był potężny, zachowany do dziś donżon, jedna z głównych atrakcji naszej wycieczki. Oprócz baszty z dawnego średniowiecznego założenia obronnego do czasów obecnych ocalała kaplica zamkowa pw. Świętej Trójcy, która wzbudziła największy zachwyt wśród zwiedzających, główną atrakcją są freski bizantyjskie  i zbiory malarstwa polskiego. Ciekawostką jest, że zamek przez 130 lat służył jako więzienie.

W 1957 r. po niezbędnych pracach adaptacyjnych do zamku przeniesiono zbiory Muzeum Lubelskiego. Uczestnicy mogli obejrzeć i posłuchać historii o bogatej kolekcje zabytków sztuki zdobniczej, numizmatów, militariów oraz eksponatów z zakresu archeologii i etnografii. W dużej sali galerii mogliśmy zobaczyć Unię Lubelską, monumentalny obraz uznawany za jedną z najlepszych prac Jana Matejki i posłuchać fascynującej opowieści o jego powstaniu.  Obraz został bardzo wysoko oceniony nie tylko w Polsce. Wyrazem uznania dla kunsztu Matejki było nadanie mistrzowi w 1870 r. francuskiego orderu - Legii Honorowej. W galerii malarstwa polskiego podziwialiśmy również słynne dzieła innych wybitnych artystów - Michałowskiego, Gersona, Wyspiańskiego, Fałata, Podkowińskiego, Malczewskiego, Brandta, Wierusza-Kowalskiego i Boznańskiej.

Muzeum na Zamku Lubelskim to niezwykle atrakcyjny turystycznie obiekt. Tajemniczy klimat kaplicy pw. Świętej Trójcy, przepiękne dzieła sztuki, miasto z bogatą historią i różnorodną architekturą, które kuszą, by zatrzymać się tu na dłużej.

Zamek Lubelski . Historyczna podróż w czasie Zamek Lubelski . Historyczna podróż w czasie Zamek Lubelski . Historyczna podróż w czasie Zamek Lubelski . Historyczna podróż w czasie Zamek Lubelski . Historyczna podróż w czasie Zamek Lubelski . Historyczna podróż w czasie Zamek Lubelski . Historyczna podróż w czasie Zamek Lubelski . Historyczna podróż w czasie Zamek Lubelski . Historyczna podróż w czasie

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 09.12.2020r.
Stronę odwiedzono 20153907, aktualnie przegląda ją 9 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON