1 procent
zobacz >>>

Wykład na temat "Nowoczesne technologie w życiu seniora" w ramach zadania publicznego " Senior Aktywny II" 24.09.2014

W ramach projektu „Senior Aktywny II” w dniu 24 września 2014 roku odbył się kolejny z zaplanowanych wykładów tematycznych. Jego tematem były „Nowoczesne technologie w życiu seniora”. Na wykładzie poruszone zostały następujące zagadnienia:

- surfowanie po Internecie;

- korzystanie z przeglądarek intenetowych;

- korzystanie z portali internetowych;

- korzystanie z poczty e-mail;

- zakupy w sieci;

- korzystanie z komunikatorów (skype);

- korzystanie z internetowych kont bankowych.

Celem wykładu było zwiększenie wiedzy i praktycznych umiejętności seniorów w zakresie korzystania z nowoczesnych technologii (w tym z bankowości internetowej), przełamywanie obaw tej grupy osób w stosunku do nowoczesnych systemów internetowych, jak również kształtowanie pozytywnych i świadomych postaw seniorów w stosunku do istniejących i postępujących zmian w obszarze nowoczesnej technologii. Wiele osób starszych pragnie czuć się swobodnie korzystając z telefonu czy komputera, a nowości technologiczne zaczynają przyczynić się do ułatwienia życia i zadbania o bezpieczeństwo seniorów.

Uczestnicy wykazali się dużym zainteresowaniem poruszoną tematyką.  Uczestnicy brali aktywny udział w dyskusji, która była poruszana na wykładzie. Wyrazili chęć uczestnictwa  w kolejnych tego typu spotkaniach.

Wykład na temat "Nowoczesne technologie w życiu seniora" w ramach zadania publicznego " Senior Aktywny II" 24.09.2014 Wykład na temat "Nowoczesne technologie w życiu seniora" w ramach zadania publicznego " Senior Aktywny II" 24.09.2014 Wykład na temat "Nowoczesne technologie w życiu seniora" w ramach zadania publicznego " Senior Aktywny II" 24.09.2014 Wykład na temat "Nowoczesne technologie w życiu seniora" w ramach zadania publicznego " Senior Aktywny II" 24.09.2014

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 11.12.2019r.
Stronę odwiedzono 18305302, aktualnie przegląda ją 9 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON