1 procent
zobacz >>>

W krainie operetki...

Pierwszy dzień wiosny stał się okazją dla Uczestników projektu pn. „Senior Aktywny” do udziału w duchowej uczcie. Uczestnicy spotkali się w Karczmie Lubelskiej, aby wysłuchać koncertu wokalnego pt. „W krainie Operetki”. Przed publicznością w rodzinnym mieście wystąpiła Pani Barbara Grymuza – utalentowana sopranistka liryczna.

Pani Barbara jest absolwentką L.O. im. Tadeusza Kościuszki w Lublinie. Ukończyła też Średnią Szkołę Muzyczną II stopnia im. Artura Rubinsteina w klasie śpiewu solowego pod kierunkiem prof. Iwony Sawulskiej. W 1996 roku wyjechała za granicę na studia muzyczne do Wielkiej Brytanii, aby tam kształcić się i rozwijać swoje umiejętności wokalne.  Na zaproszenie Polonii zaśpiewała wiele recitali i koncertów, które cieszyły się dużym powodzeniem wśród słuchaczy w takich krajach jak Niemcy, Dania i Wielka Brytania. W 1999 roku, podczas podróży na koncert, uległa nieszczęśliwemu wypadkowi, w czasie, którego poważnie został naruszony kręgosłup. W jednej chwili wszystkie artystyczne plany zostały przekreślone. Po skomplikowanej operacji i długiej rehabilitacji, powróciła do zdrowia i ukochanego zawodu, jakim jest nauczanie śpiewu.

Publiczność wśród wykonanych dzieł mogła rozpoznać m.in.: najpiękniejsze arie i melodie z operetek Franza Lehara, Johanna Straussa, Emmericha Kalmana i Jacquesa Offenbacha. Atmosfera koncertu urzekła widownię, która z chęcią brała czynny udział w wykonywanych utworach, a udział w koncercie wprowadził Uczestników w doskonały nastrój i humor.

Po tak licznej frekwencji, można śmiało wnioskować, że pomysł zorganizowania koncertu był trafiony a uczestnicy mieli okazję doświadczyć, czym jest czar operetki.

W krainie operetki... W krainie operetki... W krainie operetki... W krainie operetki... W krainie operetki... W krainie operetki... W krainie operetki... W krainie operetki... W krainie operetki... W krainie operetki... W krainie operetki... W krainie operetki... W krainie operetki...

Laboratorium ECDL


Polskie Towarzystwo Informatyczne

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Nasza działalność została nagrodzona DYPLOMAMI

Dobre Praktyki
EFS 2008

Dobre Praktyki
PFRON 2006

Polityka prywatności | Mapa serwisu

© 2008 Fundacja Fuga Mundi, wszelkie prawa zastrzeżone

Data ostatniej modyfikacji: 05.12.2019r.
Stronę odwiedzono 18297217, aktualnie przegląda ją 8 osób.
FFM Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PFRON